Zátoky a přístavy Chorvatsko 888

.: Kategorie: Chorvatsko a vše kolem :: autor: icee :: zveřejněno: 30.11.2015 :.

ice nám odeslal(a) následující článek: 

 

"Pokud vás to bude zajímat, na následujících řádcích se dočtete moje poznatky o kotvení v přístavech a zátokách na Kornatech, Visu, Kordule a Hvaru či o jiných za pozornost stojících místech. Vše je seřazeno dle knihy 777 přístavů a zátok a každý popis začíná číslem strany na které v dané knize místo najdete. 


54- průliv Mala Proversa - průliv mezi ostrovem Dugi Otok a Katina. Plavební dráha je vyznačena bójemi, je 20 m široká a 4 m hluboká. Za větrného počasí je zde proud o rychlosti až 4 kn.
55- zátoka Strižnja na ostrově Kornat. Betonové molo u restaurace Quattro na levé straně zátoky na dostatečné hloubce + vyvazovací bóje. V restauraci personál s velkým povědomím o Československu.
55- zátoka Luka Žut na ostrově Žut. ACI Marina 120 stání u betonového mola s muringy. Občasné výpadky proudu a tím pádem i potíže se splachováním na WC.
57- jižní zátoka na ostrově Ravni Žakan. Molo pro asi 10 lodí před restaurací a příležitostnou celnicí na dostatečné hloubce s muringy. 
60- zátoka Muna na ostrově Žirje. Městský přístav molo s muringy. 
61- Vodice. Městský velmi rušný přístav. Kotvení možné u mola s muringy v blízkosti velkých výletních lodí.
63- Šibenik. U přístavního mola muringy. Benzinka.
63- přístav Solaris. Přístav má hloubku sotva 2m. V sezoně bývá přeplněn. Pozor na poměrně úzký vjezd za větrného počasí.
65- Primošten. Městský přístav. Molo s muringy elektřina i voda k dispozici, pro kotvící lodě je k dispozici sprcha a toaleta.Vyvazovací boje.
65- marina Kremik - zátoka Luka Peleš na pevnině. Stále se rozrůstající marina nyní se 390 stáními u plovoucích mol a 150 na suchu. Benzinka, skluz na lodě a portálový jeřáb 60tun v místě. 
65- Rogoznica - pevnina. Velká zátoka s ostrovem. Nalevo od ostrova je marina Frapa- u benzinky pouze nafta. Napravo od ostrova je docela dobré stání na kotvě zdarma.
66- městský přístav Drvenik na ostrově Veli Drvenik. Asi 20 stání u mola s muringy nebo na kotvě. Loď nedoporučuji uvazovat u mola na levé straně s velkými pacholaty neboť to využívá Jadrolinia a mohutně troubí.
66- zátoka a městský přístav Maslinica na ostrově Šolta. Asi 15 stání u mola s muringy na levé straně. V přístavu není žádný vlnolam, což znesnadňuje kotvení při severních a západních větrech. Malé klidné městečko s několika restauracemi a zrekonstruovaným starým palácem.
70- Brač, zátoka Milna, Marina Vlaska, loď 9,45m, www.marinavlaska.com 270Kn mimo sezonu 2006 , voda se platí zvlášť, wc v nevalném stavu, venkovní umývárna, restaurace nedaleko, do města daleko
74- přístav Vis na ostrově téhož jména. Velký městský přístav s celnicí a benzinkou. Stání u mola s muringy a na kotvě. K dispozici též vyvazovací boje.
74- námořní bunkr na Visu v zátoce Luka Rogacič, lze vjet až k molu na začátku bunkru a vyvázat loď bokem. Armádní budovy nad bunkrem jsou zpustlé. 
74- městský přístav Komiža na jihu ostrova Vis. Před molem nutno hodit kotvu a couvat- nejsou tu muringy. Na mole je voda a elektrika.
75- zátoka Rukavic na východním pobřeží ostrova Vis. Kotva na hloubce 5-8m, oblázková pláž, restaurace.
74- zátoka Mezuporat na ostrově Biševo. Malá zátoka s kioskem s betonovým molem s muringy, na noc vhodná ke kotvení. Přes den tu přistávají výletní lodě a překládají turisty na cestu do Modré jeskyně.
74- Modrá jeskyně na ostrově Biševo. Na východ od zátoky Mezuporat. Kotvit se nedá, je tu velká hloubka. Výběrčí na lodičce vybírá 20 kuna za vstup. Je lépe zakotvit v Mezuporatu a přesednout do člunu s průvodcem za stejné peníze.
75- ostrov Ravnik. Východně od Visu. Neobydlený ostrov se Zelenou jeskyní. V zátoce před jeskyní nelze kotvit pro značnou hloubku. Jeskyně je velmi rozsáhlá s malým otvorem ve stropě v zadní části. Nejlepší doba pro návštěvu je asi dopoledne.
75- ostrov Bukovac. Východně od Visu. Severní zátoka s oblázkovou pláží. Kotva tak pro 6-7 lodí. Na ostrově je usedlost s občerstvením.
76- ostrov Merinkovac. Jižně od města Hvar. Zátoka a průliv u restaurace je velmi navštěvována - jezdí tu i vodní taxi do Hvaru. Kotvení na hloubce 5-8m. nebo u vyvazovacích bojí před restaurací. V průlivu je častý proud kolem 1 kn.
76- přístav Hvar na stejnojmenném ostrově. Velmi rušný městský přístav, stání u mola s muringy nebo na kotvě před celnicí.
76- Stari Grad- ostrov Hvar -u mola obecního přístavu- s elektrikou 100 Kuna mimo sezonu 2006 
77- přístav Starigrad na ostrově Hvar. Stání u mola s muringy na levé straně přístavu nebo na kotvě v hloubce 5-6m. Pěkné město s řadou restaurací a Českou hospodou.
78- Manastir - otok Ščedro malá zátoka s restaurací, 4 porce ryby, 1 víno, 2l vody, předkrm salát, ryba 560 kuna , zátoka je dosti úzká, kotvení na kotvě která špatně drží, na dně je dost starých lodních lan a haraburdí, je třeba velká ostražitost při házení kotvy
84- Vela Luka na ostrově Korčula. Rušný městský přístav. Stání je možné zatím jen ve staré části přístavu s muringy, elektrikou a vodou. Nové přístavní molo má zatím malou hloubku do 2m. Dá se domluvit noční stání přímo u benzinky.
86- Korčula - město Korčula Marina ACI, marina ve výstavbě (přestavbě), kotvení 255Kuna mimo sezonu 2006 , město Korčula je opravdu hezké


Láďa K.

"

 
Statistika
Zobrazeno 3286x Hodnocení
  • Aktuálně 5.00 / 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Aktuálně 5.00 / 1


Komentáře
  • Bilardos Od kdy nejsou v Komiže muringy? :-o
    .: 08.prosinec 2015, 14:55 :.
Načítám data ...