Slavnostní křest repliky pirátské brigy z 18. stol. „La Grace“

.: Kategorie: Cestopisy z plaveb :: autor: pepek namornik :: zveřejněno: 24.2.2011 :.

 

 
Slavnostní křest nové lodi - repliky pirátské brigy z 18. stol. „La Grace“!! se uskuteční v řeckém Lavrionu 1.5.2011. 


La Grace

je replika historické lodi z druhé poloviny 18. století, se kterou brázdíme vody moří a oceánů. Naším cílem je vzkříšení české námořní historie. Všem zájemcům chceme umožnit plavbu na historické lodi spojenou s výukou námořního řemesla a jeho hrdých tradic. 

Abychom však zajistili potřebný rozpočet pro La Grace, budeme tuto loď provozovat i na komerčních plavbách. Na její palubě může úplně každý zažít neopakovatelnou atmosféru objevitelských plaveb, pirátských soubojů, nebo se jen opalovat, koupat a potápět v romantických zátokách. Stačí si jen vybrat některou z našich plaveb v cenách od 8.000,-Kč/osobu za týden. 

Podle dostupných pramenů se La Grace jmenovala loď prvního skutečného českého námořníka Augustina Heřmana. Ten nejprve ve službách holandské Západoindické společnosti přeplul několikrát Atlantik. Po osamostatnění začal s La Grace přepadat španělské obchodní lodi. Později se stal největším vývozcem tabáku v Americe. 

Loď jsme začali stavět na konci roku 2008 v profesionální loděnici v Egyptě. Slavnostně byla spuštěna na vodu 5. prosince 2010. Hlavním důvodem pro výběr místa stavby je skutečnost, že zde všechny lodě stále staví tradičním způsobem. Pokud přivřeli oči nad tričky s reklamními nápisy, které nosí místní dělníci, máte dojem, že jste v 18. století. 

Těšíme se na shledanou na palubě!! 

Monika Dvorská 

Tel. 603167129 


 
Statistika
Zobrazeno 1920x Hodnocení
  • Aktuálně 1.00 / 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Aktuálně 1.00 / 1


Komentáře
Načítám data ...